ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8559428
*
nr 855 9428
Spegel
1800-tal, höjd: 57 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2013
kl 19:45:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/10 11:05:53
1
100 kr
26/10 17:26:38
2
Vinnande bud
28/10 12:02:43
3
200 kr
28/10 12:03:06
3
300 kr
28/10 12:03:20
3
400 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 855 9428
Spegel
1800-tal, höjd: 57 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/10 11:05:53 | 1 | 100 kr |
26/10 17:26:38 | 2 | Vinnande bud |
28/10 12:02:43 | 3 | 200 kr |
28/10 12:03:06 | 3 | 300 kr |
28/10 12:03:20 | 3 | 400 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23